sobota, 22 grudnia 2012

Subiektywny przegląd świątecznych piosenek, czyli mój TOP 5Chociaż Wigilia dopiero za 2 dni, już od miesiąca w galeriach handlowych i radiu można usłyszeć świąteczne piosenki takie jak „Last Christmas” czy „Jingle Bells”. U mnie przygotowania do świąt skończyły się na kupieniu prezentów, bo jadę do domu dopiero w poniedziałek po południu, a właściwie jedziemy, bo razem ze mną mój M.:) Jutro będziemy jeszcze piec ciasta, żeby nie było, że nie mamy żadnego wkładu w 12 wigilijnych potraw:))) Jako, że dziś w mojej głowie i sercu już tylko świąteczna nuta, zapraszam Was do słuchania!

Miejsce pierwsze:
Michael Buble, White Christmas

Miejsce drugie:
Frank Sinatra, Let it snow

Miejsce trzecie:
Celine Dion, So this is Christmas

czwarte:
Czerwone Gitary, Jest taki dzień

i piąte:
Skaldowie, Z kopyta kulig rwie


Kochani, w zeszłym roku pisałam o „Magii świąt na ekranie", wszystkich zainteresowanych odsyłam więc tutaj. Wesołych Świąt Wam jeszcze nie życzę, bo myślę, że skończę do poniedziałku drugi tom „Cukierni pod Amorem", więc na pewno jeszcze coś skrobnę:) Na razie więc miłego weekendu!

8 komentarzy:

 1. Uwielbiam pana Sinatrę i Buble też bardzo lubię - zwłaszcza w tej piosence. "Jest taki dzień" kojarzy mi się z Idolem, bo w jednej edycji śpiewano to chyba w finale :) A Skaldowie są po prostu rewelacyjni w każdej porze roku (latem Ktoś mnie pokochał, zimą - Z kopyta...) :))

  I skoro tak to ja też jeszcze nie życzę Wesołych Świąt :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Pierwsze trzy piosenki także górują na mojej świątecznej playliście. Od ponad tygodnia sobie je podśpiewuję pod nosem. Podobnie z "Last Christmas". :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo świąteczny i przyjemny post;) Chociaż czasem ciężko wybrać tylko pięć świątecznych piosenek;)

  OdpowiedzUsuń
 4. To ja sobie zaraz puszczam zaproponowane przez Ciebie piosenki i kontynuuję sprzątanie (tak wiem, opóźniona jestem nieco :)). Wszystkie trafiają w mój świąteczny gust, dorzuciłabym tam jeszcze "All I want for Christmas" Mariah Carey :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Jako, że jestem miłośniczką polskich piosenek, to najbardziej lubię ,,Jeden dzień'' Czerwonych Gitar. Fenomenalna, nastrojowa muzyka.

  OdpowiedzUsuń
 6. Fajny ten przegląd :D Ja i tak najbardziej uwielbiam "Last Christmas" Wham :)

  Pozdrawiam przedświątecznie!

  OdpowiedzUsuń
 7. Przyznam, że mnie podobają się prawie wszystkie świąteczne piosenki. Nawet te tandetne i oklepane :P

  OdpowiedzUsuń
 8. Przyznam, że mnie podobają się prawie wszystkie świąteczne piosenki. Nawet te tandetne i oklepane :P

  OdpowiedzUsuń